Online Öğrenci ve Personel Takip Sistemi

Projede nodemcu, rfid rc522, adaptör kullanılmıştır. Toplam maliyeti 30 lira civarında olan sistem basılan kartın kime ait olduğunu ve saat kaçta giriş çıkış yaptığı bilgisini sql server a bağlanarak yapmaktadır. Benzer ticari projeler en az 2000liradan başlayıp senelik anlaşmalarla satın alınabilmektedir. Ekserisinde de sorunlar yaşandığı için hem ucuz hem de sorunsuz bir sistem kurmayı hedfleyip bu projeyi yaptık. Bir öğrenci yurdunda testlerini yaptık ve sonradan anlam veremediğimiz problemlerden dolayı iptal ettik. aradan aylar geçtikten sonra sorunu çözdük ama bidaha da uğraşmadık. altta çalışma videosunu ve onun altında da yaşadığımız sorunu paylaşıyorum. başarılar

Şema

kaynak kodlar için:  https://github.com/fatihmehmetyy/nodemcu-rfid-online-personal-tracking

ÇALIŞMA VİDEOSU

Problem:

 

2 thoughts on “Online Öğrenci ve Personel Takip Sistemi”

  1. Ender dedi ki:

    Hocam sorunun çözülmüş hali burada paylaştığınız şekilde midir yoksa sorunlu durumda mı proje elimizde ? Emeğiniz ve bilgi aktarımınız için teşekkürler.

    1. fatihmehmet dedi ki:

      merhaba, kodlar en son bıraktığım halde ancak sorun wdt ın açılması. belki kapatırsanız çözülür ama uzun vadede wdt ın kapalı kalması yanlış. bence en başta tekrardan algortma oluşturmak ve yazmak gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir